ثبت آثار زیبا

معیار اصلی و اساسی که عکاسی هنرهای زیبا را از سایر شاخه‌های عکاسی جدا می کند این است که عکاسی هنرهای زیبا تنها ثبت دیجیتال یک سوژه نیست.

ثبت آثار زیبا

 

از این رو در عکاسی هنرهای زیبا ، هنرمند از دوربین به عنوان ابزاری برای خلق یک اثر هنری بهره می‌گیرد و به کمک آن به جای مستندنگاریِ صرفِ سوژه‌های پشت لنز، دیدگاه شخصیش را درمورد آنچه اتفاق افتاده بیان می‌کند. معمولاً استفاده از یک دوربین برای مستند کردن آنچه که در پیش روی عکاس اتفاق می‌افتد، در حیطه‌ی عکاسی خبری قرار می‌گیرد . اغلب چنین عکس‌هایی در نشریاتی چاپ می‌شوند که به ثبت دقیق لحظه بدون دست‌کاری و کم و کاست، توجه ویژه‌ای دارند.

هنرمند

لازم و شایسته است که تمام آثار هنری به بهترین شیوه در معرض نمایش طیف وسیعی از مخاطبان قرار بگیرند.کیفیت بالای تصاویر چاپ‌ شده در کاتالوگ‌ها، بروشورها یا وب‌سایت‌ها شانس دیده شدن را افزایش می‌دهد. نحوه ارائه آثار به اندازه‌ی مهارت در عکاسی اهمیت دارد و یکی از مهمترین سرمایه‌گذاری‌های هر هنرمند است.از سوی دیگر، عکاسی هنرهای زیبا در درجه‌ی اول درباره‌ی هنرمند سخن می‌گوید. عکاسی آثار هنری تنها مربوط به آن چیزی که دوربین ثبت می‌کند نیست بلکه به آن چیزی توجه دارد که هنرمند می‌بیند.

آثار هنری خود را در رنگ‌‌ های صحیح بگیرید و جزییات و ظرافت‌های کارتان را نمایش دهید.پیش از اینکه اثر اصلی و اورجینال خود را بفروشید یک کپی دقیق از آن داشته باشید تا با نمایش آن بتوانید مخاطبان بیشتری را جذب کنید و فرصت‌های بهتری را در آینده بدست بیاورید.عرضه بهترین کارهایتان به شما کمک می‌کند تا شناخته شوید و فروش بیشتری را کسب کنید.لازمه‌ی خلق آثار بی‌نظیر، عکاسی خوب است. نگه‌داری یک نسخه دقیق از اثر، شهرت شما را افزایش می‌دهد و فرصت‌های جدیدی پیش رویتان قرار می‌دهد.

گالری‌ها و موزه‌ها

بازدیدکنندگان می‌توانند از آثاری که در موزه‌ها و گالری‌ها به نمایش درمی‌آید بیش از پیش لذت ببرند.  به کمک نورپردازی‌های حرفه‌ای، بافت و سطح آثار ارائه شده از کوچکترین سایز تا بزرگترین‌شان به بهترین شکل در معرض دید قرار می‌گیرند.

دیجیتالی کردن آثار به منظور تماشای آنلاین و آرشیو کردنشان بسیار اهمیت دارد. مخصوصاً در گالری‌ها و موزه‌ها که در پیشرفت فرهنگ معاصر نقش به سزایی دارند.

موزه‌داران و مدیران

اطمینان پیدا کنید که تمام اجراهای زنده، پروژه‌ها، نمایشگاه‌ها مستند شوند. استفاده از تصاویر با کیفیت بالا در برنامه‌های مالی و تحقیقی و توسعه‌ای که در آینده برگزار می‌شود، تأثیرفوق‌العاده‌ای دارند و در عین حال به افزایش طیف مخاطبان کمک می‌کنند.

آثار هنری دو بعدی و سه بعدی که در تمام اندازه‌ها که در طول زمان برگزاری نمایشگاه‌ها و اجراها در معرض نمایش قرار گرفتند می‌توانند با استفاده از تجهیزات استودیویی قابل حمل در هر ناحیه ای از ایران عکس‌برداری شوند. آثار با سایز کوچک و متوسط هم می‌توانند در استودیوی طراحی در نزدیک پرستون عکس‌برداری شوند.

نویسنده: روابط عمومی

من یک عکاس حرفه ای هستم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *