چند نکته مهم مربوط به عکاسی بسکتبال

بسکتبال یکی از پویا ترین ورزش های عکاسی است ، زیرا این عمل سریع  است و چهره بازیکنان تحت الشعاع عناصر لباس آنها قرار نمی گیرد. از آنجا که بیشتر آنها فرصت عکس گرفتن از NBA را ندارند ، بسیاری از افراد از تیم های محلی عکس می گیرند. ما در این پست از سایت نکات مهمی درمورد عکاسی بسکتبال را اموزش می دهیم، با ما همراه باشید.

چند نکته مهم مربوط به عکاسی بسکتبال

بسکتبال (به انگلیسی: Basketball) یا توپ سبد ورزشی گروهی است که در آن دو گروه پنج ‌نفره در یک سالن مستطیل‌شکل به بازی می‌پردازند. هدف بازی پرتاب توپ به درون سبدهایی به قطر ۴۶ سانتی‌متر و به ارتفاع ۳٫۰۴۸ متر است که در دو سمت زمین قرار دارند و به تخته‌ای به نام «بک‌بُرد» متصل‌اند. هر تیم باید توپ را به درون سبد تیم حریف بیندازد. در بازی بسکتبال هر تیم برای کسب امتیاز باید در محدوده پرتاب، توپ را به سمت حلقه پرتاب نماید زمانی که توپ وارد حلقه شد، تیم موفق به کسب دو امتیاز می‌شود. زمانی‌که بازیکنی از پشت خط سه امتیازی موفق به وارد کردن توپ درون حلقه شود سه امتیاز برای تیم در نظر گرفته می‌شود.

در حالی که در حین انجام بازی قاعده‌ای از قوانین و مقرارات نیز باید رعایت شود.

و حالا چند نکته مهم که باید در عکاسی از این ورزش رعایت کرد عبارتند از:

1.از یک دیافراگم گسترده استفاده کنید

برای عکاسی بسکتبال از آنجا که معمولاً در بازیها در یک کرسی مشخص قرار می گیرید ، انتخاب لنز شما و همچنین انتخاب ترکیب شما مهم است. از استفاده از لنزهای با زاویه دید گسترده در یک بازی بسکتبال نترسید ، به خصوص اگر این یک عرصه کامل باشد. برای تصویربرداری از یک تصویر کاملاً واضح و روشن در محیط داخلی و کم نور ، وسیع ترین دیافراگم ممکن (f / 2.8-f / 4) را انتخاب کنید و از یک مونوپود یا صندلی استفاده کنید که بتوانید دوربین خود را در آن استراحت کنید. استراحت پایدار برای جلوگیری از تار شدن اهمیت دارد.

2.موضوع را بزرگنمایی کنید

همگام پرتاب توپ اگر دور از عمل می نشینید ، پس لنز زوم 70-300 میلی متر با عرض باز باید این کار را برای شما انجام دهد. فراموش نکنید که قاب را با پخش کننده پر کنید ، و سعی کنید حالت چهره او را ضبط کنید. حالت فوکوس لنز را بر روی AF (فوکوس خودکار) تنظیم کنید و حالت فوکوس مداوم (AI Servo AF Canon / AF-C Nikon) را انتخاب کنید تا به طور خودکار تصویر را روی دستگاه پخش کننده متمرکز کنید. روش دیگر این است که قبل از تمرکز روی یک شیء ثابت (در این حالت شبکه) و صبر برای عمل انجام شود./ عکاسی بسکتبال /

3.هنگام عکاسی از بسکتبال عمل را ضبط کنید

به شرطی که در یک صحنه روشن قرار داشته باشید ، شماره گیری حالت را روی M)Manual) تنظیم کنید و از سرعت شاتر 1 / 200s یا سریعتر برای یخ زدن عمل استفاده کنید. دیافراگم را به صورت گسترده ای باز کنید (f / 1.8-f / 2.8 ایده آل است) و در صورت لزوم ISO را به 800 یا بالاتر افزایش دهید. سعی کنید قسمت های جالب اکشن را ضبط کنید ، مانند وقتی توپ در خط میانی است یا بازیکنی که توپ را لکه دار می کند.

برای چندین عکس از حالت عکسبرداری پشت سر هم استفاده کرده و دکمه شاتر را تا زمان دلخواه نگه دارید. هر DSLR دارای نرخ فریم و میزان ضبط در حالت پشت سر هم است که توانایی دوربین شما را برای عکاسی سریع و چند شات تنظیم می کند.

چند نکته مهم مربوط به عکاسی بسکتبال

4.سرعت آهسته شاتر را انتخاب کنید

برای ایجاد تاری در حرکت در یک بازی بسکتبال ، سرعت شاتر آهسته را انتخاب کنید (1/15 – 1/60 ثانیه) ، دوربین خود را روی یک سه پایه قرار دهید یا در حالی که به بازیکنان در حال حرکت می گویید ، آن را نگه دارید و آن را نگه دارید. این باعث می شود بازیکنان در حین تیز نگه داشتن بقیه عکس تار شوند. همچنین می توانید از تکنیک panning استفاده کنید – از قبل روی یک پخش کننده متمرکز شوید و با فشار دادن دکمه شاتر ، او را با لنز خود در یک حرکت افقی صاف دنبال کنید.

5.از زوایای دراماتیک استفاده کنید

برای مشخص کردن استعدادهای محلی از سالن های مدرسه دبیرستان بازدید کنید و اجازه عکس گرفتن از آنها را بخواهید. ممکن است به آنها بگویید که برای تلاشهای استخدام دانشکده خود ، آنها را با تصاویر رایگان جبران می کنید. خود را در موقعیت های افراطی برای آهنگسازی های دراماتیک قرار دهید ، سرعت شاتر را بر روی 1 / 250th ثانیه یا سریع تر و دیافراگم را روی f / 5.6 یا f / 8 قرار دهید – این تنظیمات باعث انفجار عمل می شوند و عمق میدان کمتری به شما می دهند.

برای جدا کردن وقایع در دادگاه. اگر عکس های به یاد ماندنی می خواهید ، در پشت تخته نردبان بزرگ و محکم بایستید. به یاد داشته باشید ، اگر می خواهید از فلاش استفاده کنید ، ابتدا از مربی و بازیکنان مجوز بگیرید.

6_تنظیمات پیشنهادی عکاسی بسکتبال

بیشتر عرصه های بسکتبال به خوبی روشن است ، اما سالن های کوچک دبیرستان از چراغ های مصنوعی استفاده می کنند که ممکن است به آنها لرز بزند و همین امر می تواند باعث تغییر رنگ در عکاسی بسکتبال شما شود. بنابراین می توانید دوربین خود را روی Auto WB (Balance White) بگذارید یا با اندازه گیری کارت سفید یا خاکستری از تنظیمات Custom WB استفاده کنید. برای عکس های اکشن سرعت شاتر سریع 1/500 و یک دیافراگم بزرگ از f / 2.8-f / 4 را انتخاب کنید. اگر می خواهید حرکت را ضبط کنید ، سرعت را در حدود 1 / 15s – 1 / 60s پایین بیاورید.

چند نکته مهم مربوط به عکاسی بسکتبال

7_تجهیزات پیشنهادی عکاسی بسکتبال

اگر خیلی دور از عمل قرار گرفته اید ، به لنز تله فوتو در حدود 300 میلی متر نیاز دارید. با این حال ، لنزهای زوم متنوع تر 70mm-200mm در صورت نزدیکتر نشستن مفید خواهد بود. بزرگنمایی 70 میلی متر با 200 میلی متر و صندلی های مناسب به شما امکان می دهد از عکس های پرتره عکس بگیرید ، اما همچنین می توانید از تصاویر گسترده تر عکس بگیرید. مثل همیشه ، از بدنه دوربین DSLR با کیفیت خوب استفاده کنید که به شما امکان می دهد پیش نمایش تصاویر را ببینید ، بنابراین می توانید در صورت لزوم تنظیمات دوربین را تغییر دهید./ عکاسی از بسکتبال /

 

نتیجه

بسکتبال یکی از پویا ترین ورزش ها است و می توانید چند عکس با شکوه از ورزشکاران کلاس جهانی بگیرید که در اوج خود اجرا می کنند. زمین بسکتبال با اکثر رنگ ها و شخصیت های پویا در اکشن پر شده است. ترکیب و زمان بندی مهمترین در عکاسی از بازی های بسکتبال است. بیشتر عکاسان حرفه ای ورزشی از لنز 300 میلی متری (زوم یا اصلی) برای زیبا و نزدیک شدن استفاده می کنند.

مطمئن باشید که در طول بازی احساسات بازیکنان را به خود جلب خواهید کرد – به خصوص در مواردی که بزرگنمایی مفید است. مهم است که تعادل رنگ سفید خود را به دلیل تغییر دمای رنگ روشنایی سربار بررسی کنید. و یک کاری که باید انجام دهید این است که از تیمها اجازه عکس گرفتن از بازیکنان و بازی بگیرید.

 

نویسنده: فوتو موتو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *