چگونه از مدل زن عکس بگیریم

بسیاری از افراد به‌اشتباه فکر می‌کنند کار مدل‌های حرفه‌ای به مهارت خاصی نیاز ندارد. آنها به‌طور ذاتی زیبا هستند و فقط کافی است به دوربین نگاه کنند و خودبه‌خود عکس‌شان زیبا از آب درمی‌آید. اما همین افراد هنگامی که می‌خواهند عکس بگیرند، تازه متوجه می‌شوند که موفقیت در این کار به مهارت‌های خاصی نیاز دارد و حتی زیباترین مدل‌ها نیز باید برای خوش عکس بودن با ژست گرفتن در مقابل دوربین آشنا باشند.

چگونه از مدل زن عکس بگیریم

در اینجا نکاتی را در اختیار شما قرار می دهم که به کمک آن می توانید عکس های زیبایی از خانم ها بگیرید.

 • مطمئن شوید که بیش از اینکه برای خود عکس وقت می گذارید برای سوژه عکاسی خود وقت بگذارید خانم ها برای عکاسی نیاز به اعتماد به نفس دارند. سعی کنید با آنها رابطه برقرار کنید به طوریکه اعتماد آنها را به عنوان یک عکاس بدست آورید.

 • عکاسی از خانم ها 90 درصد روانشناسی است و 10 درصد تکنیک های عکاسی. بسیار مهم است که مطمئن شوید حالت های آنها واقعی است. اگر آنها می گویند که از دندان ها/چشم ها/مو ها و… خود بی زار هستند. و می بینید که عیبی کوچک اینقدر برای آنها مهم است پس بدانید که بسیار به آن دقت خواهند کرد و بهتر است شما آنرا بدانید تا هنگام عکاسی یا زمان روتوش بتوانید رضایت آنها را جلب کنید. من معمولا به آنها می گویم. ” اوه من فکر می کنم این دندون ها خیلی قشنگن، وای عجب موهایی دارین فوق العاده است. خانم ها معمولا نمی گویند چه نقاط قوتی دارند نمی گویند چه فسمتی از صورت خود را زیباتر از بقیه می دانند بنابراین اگر شما خودتان این را به آنها گوشزد کنید اعتماد به نفس آنها را تقویت کرده اید.

 • همانطور که می بینید من هنوز از فنون عکاسی سخنی نگفته ام و فقط به این دلیل که بیشتر روی این نکته تاکید کنم که چقدر مهم است که سوژه عکاسی خود را بشناسید. حال که سوژه خود را درک کردید زمان آن است که عکس بگیرید.

 • لباس یا روپوشی یا روانداز یا روسری به آنها بپوشانید که آنها را لاغر تر نشان دهد. وقتی که آنها می خواهند بشینند یک تاپ تنگ مناسب نیست اصلا مهم نیست که آنها چقدر لاغر باشند. از ژاکت یا روسری استفاده کنید تا بازو ها را بپوشانید و تمرکز بیشتری بر صورت باشد.

 • پیراهن یقه هفت به مراتب بهتر از دیگر یقه ها است چون باعث می شود گردن فرد بلندتر دیده شود و فرد لاغرتر به نظر برسد.

   

 • یک پیراهن سفید که روی آن کت یا رواندازی قرار داشته باشد برای ایجاد بازتاب مناسب بر چهره بسیار مناسب است. ولی لباس سیاه تاثیر منفی دارد و فرد را پیرتر نشان می دهد.

   

 • در کل فرایند عکاسی مانند این عمل کنید که گویی از یک مدل یا مانکن عکاسی می کنید آنها هیجان زده خواهند شد از صحنه های فوق العاده ای که استفاده می کنید صحبت کنید می توانید با آنها چای با فهوه میل کنید به آنها فرصتی برای استراحت بدهید فرصت بدهید تا کاملا احساس آرامش کنند. با هم کار کنید تا عکس فوق العاده ای بگیرید.

   

 • جایگیری بسیار مهم است. برای تمرین از یک دوست کمک بگیرید در اطراف آنها بچرخید و بهترین موقعیت را بیابید. دست ها سر و بازو ها را حرکت دهید ببینید در کدام وضعیت بهترین عکس خلق می شود. اگر کاری کنید که آنها به شما رو به بالا نگاه کنند تاثیر فوق العاده ای خواهد داشت. فقط مدل های بسیار زیبا و جذاب وقتی که رو به پایین نگاه می کنند خوب به نظر می رسند.
 • اگر خانمی که از او عکس می گیرید چاق است سعی کنید کمتر تمام قد عکس بگیرید چون او از آن عکس متنفر خواهد شد. شما با عکس گرفتن از سر و شانه در حالیکه روی زمین دراز کشیده باشد عکس های زیبایی می توانید بگیرید. برای تنوع بیشتر می توانید از او بخواهید لباس های خود را عوض کند و مرتب جایش را عوض کند.

   

 • از موضوع عکاسی خود بخواهید صاف بایستد یا به سمت جلو متمایل شود در این وضعیت او آرامتر به نظر می رسد.

چگونه از مدل زن عکس بگیریم

و 6 مورد از نکاتی که سبب می‌شود عکس‌های زیبایی داشته باشید اشاره خواهیم کرد. البته به یک‌باره نمی‌توان همه‌ی این نکات را فرا گرفت، باید آنها را تمرین کنید.

۱. چانه‌تان را به سمت جلو نگه دارید

یکی از نکات بسیار مهم در عکس گرفتن، این است که گردن‌تان باید دیده شود. سرتان را زیاد به یک‌طرف کج نکنید. این کار سبب می‌شود نگاه‌تان سنگین و تحمل‌ناپذیر شود.

راه‌حل: سر و چانه‌تان را کمی جلو و به سمت دوربین نگه‌ دارید. در این حالت گردن‌تان باریک‌تر به‌نظر می‌رسد و نوعی ظرافت و تناسب اندام در کل تصویر دیده می‌شود.

۲. دست‌به‌سینه نایستید

کج کردن سر به یک طرف و دست‌به‌سینه ایستادن درحالی‌که شانه‌ها کمی بالا قرار گرفته‌اند، تصویرتان را کاملا غیرطبیعی نشان می‌دهد. در این حالت خطوط بدن در هم محو می‌شوند.

راه‌حل: هنگامی که روبه‌روی دوربین قرار می‌گیرید، بدن‌تان را تا حدی به یک طرف زاویه دهید. دست‌هایتان را پایین بیاورید و آنها را کمی از خودتان دور نگه‌دارید. به‌این‌ترتیب، گردن‌تان بلندتر دیده خواهد شد و خطوط بدن واضح‌تر به‌نظر می‌رسند.

۳. به طرز قرار گرفتن بدن‌تان دقت کنید

حتی یک قوز کوچک در پشت‌تان می‌تواند سبب شود گردن‌تان کوتاه‌تر به‌نظر برسد و دور کمرتان را پهن‌تر نشان دهد.

راه‌حل: استخوان‌های شانه را به هم نزدیک‌تر کنید و پشت‌تان را صاف نگه‌دارید. اگر روی صندلی نشسته‌اید، به پشتی آن تکیه ندهید. سعی کنید طوری بنشینید که سه‌چهارم بدن‌تان به سمت دوربین باشد. این کار سبب می‌شود ساختار و خطوط دورتادور بدن واضح نشان داده شود.

۴. زاویه‌ی نشستن‌تان را تغییر دهید

هنگامی که کاملا روبه‌روی دوربین نشسته‌اید، شکل بدن‌تان بزرگ‌تر از حد عادی به‌نظر می‌رسد. انتخاب زاویه‌ی اشتباه در عکس می‌تواند دست‌ها و پاهایتان را کوتاه‌تر از آنچه هستند نشان دهد.

راه‌حل: برای رفع این مشکل، کافی است کمی زاویه‌ی نشستن‌تان را از دوربین منحرف کنید. برای اینکه پاهایتان باهم ادغام نشوند و لاغر و دراز به‌نظر نرسند، یکی از پاها را کمی بالاتر از دیگری قرار دهید.

۵. تنه‌تان را به سمت دوربین بچرخانید

اگر تنه‌تان را بیش‌ازحد از روبه‌روی دوربین منحرف کنید، شانه‌هایتان گرد و باریک و کمرتان پهن به‌نظر خواهد رسید. از سوی دیگر، اگر کاملا بالاتنه را به سمت دوربین بچرخانید، جثه‌تان بزرگ‌تر نشان داده می‌شود.

راه‌حل: بهترین گزینه این است که سه‌چهارم بدن‌تان رو به دوربین باشد (نمای سه‌رخ). در این حالت کمرتان لاغرتر و سینه‌تان بزرگ‌تر نشان داده می‌شود.

۶. دست‌هایتان را به شکل مناسب قرار دهید

اگر در حالتی که کاملا روبه‌روی دوربین نشسته‌اید، دست‌به‌سینه و به‌صورت شل و وارفته بنشینید، شکل بدقواره‌ای خواهید داشت و کاملا غیرطبیعی به‌نظر خواهید رسید.

راه‌حل: یکی از بهترین گزینه‌ها برای حالت نشسته، شکل ساعت‌شنی است. یک پا را روی دیگری قرار دهید، هر دو آرنج را روی زانوی پای فوقانی بگذارید. یکی از دست‌ها را به شکل عمودی و دیگری را به شکل افقی قرار دهید. این کار سبب می‌شود خطوط بصری ظریفی ایجاد شود که هم صورت و هم شکل بدن‌تان را برجسته‌تر و زیباتر نشان می‌دهد.

نویسنده: فوتو موتو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی سریع

در سریعترین زمان در واتساپ پاسخگو هستیم!

 • پس از پرداخت وجه، بلافاصله به صفحه دانلود هدایت می شوید. در صورت بروز هر مشکلی با ما در تماس باشید!
 • کافی است لینک صفحه عکس یا اسکرین شات و حتی کد عکس را برای ما ارسال کنید تا در اسرع وقت برایتان ارسال کنیم.
 • سال ها با افتخار در این زمینه فعالیت می کنیم و دارای نماد الکترونیکی هستیم.