آموزش چند نکته عکاسی مینیمالیستی

مینیمالیسم یک مفهوم بسیار ذهنی در دنیای هنر است. فرهنگ لغت وبستر آن را به این صورت تعریف می کند: سبک یا تکنیکی که مشخصه آن فضای خالی و سادگی مفرط است. برخی عاشق آن هستند، برخی دیگر از آن متنفرند، اما به نظر نمی رسد که هیچ کس نسبت به آن بی تفاوت باشد. بسیاری از هنرمندان از صراحت و بی پردگی این مفهوم استقبال می کنند، و عده ای دیگر با فقدان تعریف و جهت آن مشکل دارند.

بسیاری از ما با خطوط ساده، الگوهای هندسی، سایه های قوی، رنگ های متضاد، سوژه های تنها و غیره، به سمت «کمتر بیشتر است» جذب می شویم. برای برخی دیگر، تصمیم گیری در مورد این که چه چیزی را از کادر بیرون بگذارند تا یک تصویر قوی تر ایجاد کنند، کار دشواری است. در ادامه این مطلب کوتاه    چند نکته و مثال ارائه شده است که به شما کمک می کنند گرفتن عکس های مینیمال را شروع کنید.

آموزش چند نکته عکاسی مینیمالیستی

۱-ترکیب بندی

«حفظ سادگی تصویر» به معنی «کسل کننده کردن آن» نیست. برخلاف آنچه که ممکن است فکر کنید، یک رویکرد مینیمالیستی به خلاقیت زیادی نیاز دارد. استفاده از فضای منفی بخش جدایی ناپذیری از عکاسی مینیمالیستی است.
سوژه ای که در جای مناسب قرار گرفته است، لازم نیست بزرگ باشد تا تاثیر زیادی داشته باشد. تصمیم گیری در مورد این که چه چیزی را از کادر بیرون بگذاریم و یک تصویر قوی تر ایجاد کنیم، می تواند چالش برانگیز باشد و اغلب نیاز به تمرین زیادی دارد، تا وقتی که به شیوه نگرش شما تبدیل شود.
من توصیه می کنم خودتان را عادت دهید که این تصمیمات را در زمان عکاسی بگیرید، به جای این که حواس پرتی های ناخواسته را در مرحله پس پردازش کراپ یا حذف کنید. استفاده هوشمندانه از عمق میدان نیز با عکس گرفتن با بازترین  کوچکترین عدد f/stop   دیافراگمی که لنز شما اجازه می دهد، سوژه شما را از پس زمینه جدا خواهد کرد.

 

۲-بافت ها و رنگ ها

یک رنگ روشن یا رنگ های متضاد، سوژه های مینیمالیستی بسیار خوبی هستند. همین امر در مورد بافت ها نیز صدق می کند. بیننده باید بتواند بافت را تقریبا حس کند. گاهی اوقات تنها کافی است که یک زاویه خلاقانه برای عکس گرفتن پیدا کنید. از آزمایش کردن نترسید. مستقیم رو به جلو عکس بگیرید، از بالا یا پایین عکس بگیرید، روی کادر خود کار کنید تا وقتی که عکسی بگیرید که با شما حرف بزند.

آموزش چند نکته عکاسی مینیمالیستی

۳-خطوط و الگوهای هندسی

خطوط قوی، تصاویر قوی ایجاد می کنند. توجه به معماری های مدرن اطرافتان، جای خوبی برای شروع عکاسی مینیمالیستی است. خطوط هدایتگر، و سایر اَشکال هندسی، می توانند پس زمینه های عالی برای تصاویر مینیمالیستی ایجاد کنند.
جدا کردن یک پرنده نشسته بر روی یک سیم برق، اگر به درستی انجام شود، می تواند یک عکس مینیمالیستی عالی ایجاد کند. همیشه فرصت های خوبی در اطراف شما وجود دارد، فقط باید یاد بگیرید که آنها را ببینید و این به تمرین نیاز دارد.

۴-گفتن یک داستان

با گفتن یک داستان، سطح عکاسی مینیمالیستی خود را ارتقاء دهید. عکاسی خیابانی مینیمالیستی، مناظر شهری جالب را با یک المان انسانی به نمایش می گذارد. المان انسانی، هرچند کوچک باشد، به نقطه کانونی  مرکز جذابیت   تصویر تبدیل می شود. با این حال، آن پس زمینه جالب است که نظر عکاس را به گرفتن عکس جلب می کند. تقارن، خطوط، منحنی ها، سایه ها، همه نقش حیاتی در ایجاد عکس دارند.
گاهی اوقات داستان و محیط خود به خود در کنار یکدیگر قرار می گیرند و این وظیفه عکاس است که آن را ببیند و سریع واکنش نشان دهد. در مواقع دیگر، کمی صبر لازم است تا سوژه مناسب وارد کادر شود. رویکرد مینیمالیستی در عکاسی را می توان در طبیعت و همچنین در یک محیط شهری نیز به کار برد. شما می توانید در هر جایی تمرین کنید، بنابراین بیرون بروید و راه متفاوتی برای دیدن با دوربینتان کشف کنید!

نویسنده: روابط عمومی

من یک عکاس حرفه ای هستم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی سریع

در سریعترین زمان در واتساپ پاسخگو هستیم!

  • پس از پرداخت وجه، بلافاصله به صفحه دانلود هدایت می شوید. در صورت بروز هر مشکلی با ما در تماس باشید!
  • کافی است لینک صفحه عکس یا اسکرین شات و حتی کد عکس را برای ما ارسال کنید تا در اسرع وقت برایتان ارسال کنیم.
  • سال ها با افتخار در این زمینه فعالیت می کنیم و دارای نماد الکترونیکی هستیم.