نکته های مهم و کلیدی برای عکاسی دکوراسیون داخلی

عکاس های حرفه ای به نور در عکس هایشان خیلی توجه می کنند. امروزه بیشتر کسانی که از فضاهای داخلی عکس برداری می کنند، به دنبال روشنایی طبیعی و حسی لطیف هستند. چشم انداز بیرونی هر پنجره ای درخشان و اندکی تار است که به بیننده کمک می کند تمرکز بیشتری بر فضای داخلی داشته باشد. چه با دوربین گوشی عکاسی می کنید یا با دوربین حرفه ای با رعایت کردن چند نکته مهم عکس هایتان فوق العاده میشود

نکته های مهم و کلیدی برای عکاسی دکوراسیون داخلی

. از نور طبیعی برای عکاسی دکوراسیون داخلی استفاده کنید

اگر حرفه ای نیستید، در وهله ی اول فقط از نور طبیعی استفاده کنید. فلش دوربین های عکاسی معمولا اشیای نزدیک دوربین را زیادی روشن می کند و نور کافی به زمینه نمی دهد.
پنجره های رو به شمال در این عکس بیشترین میزان نور را تأمین می کنند، گرچه احتمالا به بخش جلویی مقداری نور افزوده شده است.

2. عکاسی دکوراسیون داخلی را در طول روز انجام دهید

اگر بتوانید طوری برنامه ریزی کنید که عکاسی را در اوایل صبح یا اواخر بعدازظهر انجام دهید، به دلیل محدوده ی رنگی کوچکتر نیاز به نورپردازی های دیگر کاهش می یابد. در این بازه های زمانی نور خورشید زیاد مستقیم نیست و از طریق پنجره ها فیلتر می شود و سایه های طبیعی ایجاد می کند که به یک تصویر زندگی می بخشند. از عکس برداری دقیقا مقابل خورشید خودداری کنید، بهتر است نور خورشید از جبهه ها بتابد. ضمنا در تنظیم پرده ها برای کنترل نور دقت کنید.

3. از نور یکپارچه در عکاسی دکوراسیون داخلی استفاده کنید

به طور ایده آل انواع نورپردازی در فضا باید مشابه باشد. تنها فضاهای خاصی به نورپردازی های مختلف برای کاهش اعوجاج رنگی نیاز دارند. معمولا لازم است از فلش هایی که جدا از دوربین هستند برای انتشار نور در سراسر اتاق استفاده کرد.
در این تصویر از نور زیادی برای هماهنگی سطح روشنایی فضای درونی با فضای بیرونی استفاده شده است.

4. در عکاسی دکوراسیون نور را با لامپ های مختلف تغییر دهید

لامپ های فلوئورسنت مصنوعی با نور سبز-آبی به فضا احساس خنکی می دهند. شما می توانید این لامپ ها را خاموش کنید. لامپ های تنگستن احساس گرم تری ایجاد می کنند، شبیه به نوری که از شمع ساطع می شود. اما روند امروزی به این صورت است که لامپ های تنگستن را خاموش می کنند و با نور طبیعی حس درخشان تری ایجاد می کنند.
گاهی سوژه های عکاسی در عین سادگی خیلی هیجان انگیز اند؛ مثل یک عکس فوق العاده، با خلال دندان های چتری!

5. در عکاسی دکوراسیون داخلی جزییات را برجسته سازید

بیشتر معماران و طراحان تمایل دارند جزییات فضا در چشم باشد. بنابراین در هنگام عکاسی به این موضوع توجه کنید و عدد f را بر روی f/16 یا بیشتر تنظیم کنید. عدد f اندازه ی دهانه ی لنز را به شما نشان می دهد. عدد f برعکس است؛ یعنی هرچه این عدد کوچکتر باشد، نور بیشتری از لنز داخل می شود. اما با دهانه ی کوچکتر، دوربین بر ناحیه ی کوچکتری متمرکز می شود، بنابراین باید نقطه ی تعادل پیدا کنید.

6. از سه پایه برای عکاسی دکوراسیون داخلی استفاده کنید

قرار دادن دوربین بر روی سه پایه برای زمانی که از دهانه ی کوچک استفاده می کنید و می خواهید عکس تان تار نشود، می تواند به شما کمک کند. هدف از این کار، اجتناب از سایه های عمیق و کاهش نور بیش از حد در فضاهایی است که نور خیلی زیاد است. عکاسی کار بسیار شیرین و لذت بخشی است، مخصوصا وقتی سراغ سوژه هایی می رویم که پر از حس و زیبایی هستند، مثل پاییز از دریچه دوربین عکاسان!
زمان عکاسی از این فضا 4 ثانیه بوده است که بدین منظور دوربین بر روی سه پایه قرار گرفته است.

 

نویسنده: روابط عمومی

من یک عکاس حرفه ای هستم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *