چند نکته در مورد آموزشی عکاسی در موزه

وقتی شما در سفر هستید، احتمالا از موزه ها به عنوان راهی برای شناخت بیشتر منطقه بازدید خواهید کرد. موزه ها می توانند از نقاشی ها، مجسمه ها، حیوانات یا اشیای تاریخی نگه داری کنند. مهمترین چیزی که باید در نظر بگیرید نور پردازی است چرا که عکاسی در فضای بسته مشکلات خاص خودش را دارد. در ادامه چندین راهنمایی برای ارتقا دادن عکاسی داخل ساختمان ارائه می شود.

چند نکته در مورد آموزشی عکاسی در موزه

 

1_قبل از شروع

موزه ها معمولا نسبت به اینکه چه کسی اجازه عکاسی دارد سخت می گیرند. ممکن است برای استفاده از فلاش یا عکاسی از برخی قسمت های خاص سختگیری وجود داشته باشد. اگرچه اکثر موزه ها به شما اجازه عکاسی از بیرون ساختمان یا طراحی و تلار های ساختمان را می دهند. برای اندازه دریچه دیافراگم از اعداد کوچک (دیافراگم های باز) استفاده کنید تا نور کافی به سنسور دوربین برسد. اگر اجازه استفاده از فلاش را ندارید از سه پایه برای جلوگیری از لرزش استفاده کنید.

2_عکاسی در نور کم

فضای موزه ها اغلب تاریک اند و نور کم به منظور ایجاد فضایی زیبا و خوش آیند انتخاب می شود. علاوه بر آن اغلب وسایل درون موزه در برخورد با نور زیاد یا فلاش در طول زمان آسیب می بینند. بنابراین شما مجبورید بر اساس این شرایط دوربین خود را تنظیم کنید. ایزوی دوربین را حداقل تا ۴۰۰ افزایش دهید. اگر اجازه ی استفاده از فلاش را ندارید از بازترین دریچه دیافراگم استفاده کنید تا بتوانید دوربین را با دست بگیرید و از سرعت شاتر های نسبتا بالاتر استفاده کنید. در عکاسی از برخی قسمت ها ممکن است نتوانید از سه پایه استفاده کنید چرا که برای دیگر بازدیدکنندگان مانع می شوید.

3_از نور بازتابی بر شیشه جلوگیری کن

تعداد زیادی از آثار از جمله نقاشی های ارزشمند در موزه ها درون شیشه مراقبت می شوند. شما کارهای مختلفی برای جلوگیری از بازتاب نور شیشه می توانید انجام دهید. هرگز از فلاش استفاده نکنید. اگر اجازه داشتید لنز را بدون هیچ فاصله ای به شیشه بچسبانید. با این کار از هر گونه بازتابی جلوگیری می کنید. اما حواستان باشد که شیشه را قبل از عکاسی پاک کنید تا جای دست های قبلی از بین برود. اگر امکانش وجود دارد از فیلتر پلاریزه که باعث کم شدن بازتاب می شود استفاده کنید. احتمالا مجبور شوید ایزو را افزایش دهید چون تعداد زیادی از آثار در نور واقعا کم نگهداری می شوند. ایزو ۱۶۰۰ مناسب خواهد بود.

4_به جزئیات دقت کن

از اینکه به سوژه نزدیک شوید تا نمای جذاب تری خلق کنید نهراسید. اگر امکان نزدیک شدن به سوژه را دارید از یک لنز ماکرو استفاده کنید تا جزئیات بهتر ثبت شوند. اگر دور هستید از لنز زوم استفاده کنید تا بتوانید نزدیک شوید. اگر با فلاش عکسبرداری می کنید از دریچه دیافراگم باز مثل f/1.8 تا f/4.0 و سرعت شاتر ۱/۱۰۰s استفاده کنید. در غیر این صورت سرعت شاتر ۱/۶۰s یا کمتر مناسب خواهد بود. مجسمه ها بی جان هستند ولی شما با زوم کردن روی چهره آن ها می توانید زندگی را به آنها برگردانید.

5_از سقف عکاسی کن

ساختمان برخی موزه ها به جذابیت اشیای نمایش داده شده در آن هاست. از آنجایی که این طراحی های جالب توجه اغلب در تالار ها هستند احتمالا شما اجازه استفاده از سه پایه را خواهید داشت. دوربین را رو به سقف بچرخانید و سعی کنید از فلاش استفاده نکنید. ایزو را تا ۴۰۰ یا بیشتر بالا ببرید تا بتوانید بر کمبود نور غلبه کنید یا دوربین را در حالت خودکار بدون فلاش قرار دهید تا خود دوربین تنظیمات لازم را انتخاب کند. برای عکسبرداری از تایمر دوربین یا دکمه شاتر کابلی استفاده کنید تا از لرزش دوربین و تاری عکس جلوگیری کنید.

 

 

 

برگرفته از لنزک

نویسنده: روابط عمومی

من یک عکاس حرفه ای هستم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *