5 نکته مهم عکاسی پرتره که شما هرگز نمی خواهید فراموش کنید.

راهنمایی های عکاسی پرتره می تواند محدوده ای از ترفند ساده را به تنظیمات دوربین شما برساند به این که کار به ظاهر غیرممکن است که بچه ها برای همیشه باقی بمانند.اگرچه بسیاری از عکاسان به یک DSLR مناسب و معقول ارتقا می یابند تا کنترل بیشتری را در هنگام پرتره های خانوادگی و
یا عکس های دوستانشان به دست بیاورند، عکس گرفتن از افراد همیشه یک چالش است.

تفاوت بین پرتره های آماتور و حرفه ای می تواند گسترده باشد. بنابراین ما در این قسمت 12 مورد از مهمترین نکات عکاسی پرتره را برای شما مطرح میکنیم.برای شروع به کار با مبانی دیافراگم،سرعت شاتر و انتخاب لنز می پردازیم، سپس به تکنیک های ترکیب فوکوس و عکس حرکت
می کنیم، قبل از آن شما را با نحوه استفاده از نور طبیعی و بازتابنده ها آشنا میکنیم که میتواند
به صورت چشمگیری نتایج خود را بهبود ببخشید.سپس بعضی از راهنمایی های عکاسی پرتره پیشرفته تر، مانند مزایای استفاده از فلش و سایر لوازم جانبی در هنگام عکسبرداری، بحث خواهیم کرد.این که آیا شما عکس از دوستان خود را گرفته اید یا از شما گرفته شده است تا یک خانواده را عکاسی کنید و یا اینکه شما در یک استودیوی بی جان و یا در خارج از پارک محلی خود عکسبرداری می کنید، توصیه های زیر مفید است که به شما کمک می کند که عکاس پرتره بهتری شوید.

5 نکته مهم عکاسی پرتره که شما هرگز نمی خواهید فراموش کنید.

 

1-استفاده از جبران نوردهی

سیستم اندازه گیری دوربین شما نقش مهمی در تصویربرداری دارد. این کار باعث میشود تا چه مقدار نور باید به دوربین شما برای قرار گرفتن در معرض صحیح وارد کند. این بسیار هوشمندانه است،اما کاملا انعطاف پذیر نیست. مشکل اندازه گیری این است که به طور متوسط خواندن یا کل فریم
و یا بخشی از آن را، بسته به نوع حالت اندازه گیری که در آن قرار دارد، می گیرید و این خواندن به عنوان midtone یا به عبارت دیگر، نیمه سفید و سیاه میباشد.اغلب این فرض ها درست نیست، اما یک سیستم اندازه گیری می تواند زمانی که یک عکس در قالب روشنایی یا تاریکی شدید باشد مبارزه کند.

هنگام عکسبرداری پرتره، تنها نور پوست به راحتی میتوانند دوربین را به حالت اشتباه برساند. شما در هنگام عکسبرداری از عکس های تمام عیار و یا زمانی که در صحنه بسیار سفید هستید،میتوانید آن را متوجه می شوید مثل عکاسی در مراسم عروسی که یک نمونه بارز میباشد.

2-راهنمای دیافراگم

هنگام عکسبرداری پرتره، بهتر است که دریچه لنز (دیافراگم) دوربین را حدود f / 2.8-f / 5.6) )برای ثبت یک عمق میدان کم بگذارید، پس زمینه در پشت موضوع شما به سادگی تار، و جلوه عکس را بهتر میسازد.برای تنظیم عمق میدان از حالت اولویت Aperture استفاده کنید در این حالت DSLR
شما کمک می کند سرعت شاتر را برای قرار گرفتن در معرض صحیح تنظیم کند.

3- تنظیمات سرعت شاتر

اکثر عکاس های حرفه ای پرتره با سرعت شاتر نزدیک به ۱/۲۰۰ ثانیه عکس می گیرند. دلیل استفاده از این سرعت شاتر جلوگیری از تار شدن عکس به دلیل لرزش دوربین نیست، بلکه دلیل آن این است که ماکسیمم سرعت سینک (Synch speed ) اکثر فلاش های استودیوی ۱/۲۰۰ ثانیه است، بنابراین زمان عکاسی در استودیو و با استفاده از فلاش از این سرعت شاتر استفاده می کنند.

عکاس های حرفه ای، از حالت دستی (Manual) ) بیشتر از حالت TV اولویت با سرعت شاتر – Shutter speed priority) )استفاده می کنند. مد اولویت با سرعت شاتر به عکاس این اجازه را می دهد که سرعت شاتر دلخواه را انتخاب کرده و بر اساس آن خود دوربین دیافراگم را انتخاب می کند، اما
از آنجایی که ما می خواهیم مقدار دیافراگم را نیز خودمان تعیین کنیم مجبور هستیم که از مد عکاسی دستی یا همان Manual استفاده کنیم.

4-تنظیمات ISO

با توجه به نور موجود پایین ترین مقدار ISO را انتخاب کنید. در هوای آفتابی ISO 100 می تواند برای عکاسی مناسب باشد، اما در هوای ابری ISO 200 مناسب تر است.من عادت دارم بیشتر اوقات با ISO 200 عکس بگیرم، چه در محیط باز باشم و چه در استودیو عکاسی. اگر بخواهم عکسی که گرفته ام را ویرایش کنم حتماً با فرمت RAW عکس می گیرم، چرا که این فرمت انعطاف خیلی بیشتری نسبت به فرمت JPEG دارد. برای عکاسی در استودیو بدون فلاش یا عکاسی در شرایط کم نور، باید مقدار ISO را افزایش دهید.

بسیاری از دوربین های مدرن به شما اجازه می دهند که مقدار ISO را تا 3200 یا حتی ۶۴۰۰ بالا ببرید، ولی در عکس نویز قابل توجه ای نداشته باشید. اگر می خواهید از عکس خود در ابعاد بزرگ استفاده کنید، مقدار ISO را پایین ترین حالت ممکن قرار دهید و از نور فلاش برای روشن کردن عکس استفاده کنید.

5-انتخاب لنز

انتخاب لنز شما تاثیر زیادی بر عکس های پرتره شما دارد. برای پرتره با تاثیر بصری یک لنز زاویه دید لزوما باید باشد. ثبت عکس از یک زاویه کم، موضوع خود را بلندتر از آنچه که واقع شده است میکند. این روش عالی برای فریب دادن چشم و تغییر دیدگاه اشخاص و افراد است. با این حال، مراقب باشید که خیلی نزدیک نباشید، زیرا ممکن است برخی از تحریف ها را مشاهده کنید، که در همه موضوعات نیست! برای اضافه کردن یک حالت دیگر حتی به یک شات، سعی کنید دوربین را به زاویه دیگر تغییر دهید.

 

نویسنده: روابط عمومی

من یک عکاس حرفه ای هستم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی سریع

در سریعترین زمان در واتساپ پاسخگو هستیم!

  • پس از پرداخت وجه، بلافاصله به صفحه دانلود هدایت می شوید. در صورت بروز هر مشکلی با ما در تماس باشید!
  • کافی است لینک صفحه عکس یا اسکرین شات و حتی کد عکس را برای ما ارسال کنید تا در اسرع وقت برایتان ارسال کنیم.
  • سال ها با افتخار در این زمینه فعالیت می کنیم و دارای نماد الکترونیکی هستیم.